Olympos Aktiviteler Pansiyon Ağaç Ev

OLYMPOS (OLİMPOS)

Yoğun iş temposundan sıkıldınız, patlamak üzeresiniz ayrıca evde eşiniz ve çocuklarınız da aynı şekilde kışın verdiği stresle sizin gibi hissetmekteler.

Bu duygu ve düşüncelerle çok mükemmel bir tatili hak ettiğinizi düşünerek bu sene tatilini geçirmek için yer arayışına girdiniz. Bunun için doğru adreste doğru mekandasınız. İş temposundan, devasa binalardan, trafikten kısacası şehirden kurtulup kendinizi ödüllendireceğiniz, ruhen ve bedenen dinlenip dingin bir şekilde döneceğiniz tatil yeri olan Olympos tam sizler için yaratılmış bir mekandır.

Olympos Nerede ve Nasıl Gidilir?

Olimpos Antalya’ya 85km ve Kemer ilçesine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunan yeşillikler özellikle portakal ağaçları içinde uçsuz bucaksız kumsalları, antik kenti, ören yerleri olan ve çok uyguna tatil yapabileceğiniz ağaç evlere sahip bir mekandır. Şahsi aracınızla gelecekseniz Kemer istikametine devam ederek Çıralı veya Olimpos tabelalarının birisinden dönerek kalacağınız bungalow konaklamaya sahip pansiyonlara ulaşabilirsiniz. Şahsi aracınız ile gelmeyecekseniz öncelikle Antalya’ya ulaşmanız gereklidir. Kumluca – Fethiye yönüne giden tüm araçlar ile Olympos’a rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Olympos’ta Ne Yenir?

Olympos’ta doğa ile iç içe olacağınız için sizlere doğal ürünler yemenizi tavsiye ederiz. Özellikle balık ve deniz ürünleri tüketmeniz sizler için daha sağlıklı olacaktır bununla birlikte Akdeniz kültürüne ait zeytinyağlı yemekleri kesinlikle merkezinde yiyin ve farkı görün. Ayrıca yöresel olarak hazırlanan domates çivesi, köle ve hibeşi yemeyi ihmal etmeyin. Bunların yanı sıra her çeşit fast food yiyecekleri bulmanız da mümkündür.

Olympos’ta Ne Yapılır?

  • - Olympos’ta tekne (yat) turlarına katılınız. Olimpos civarında bulunan birbirinden güzel koylara yapılan turlardır. Sabah başlayıp akşam üzerine kadar devam eden tekne turlarına katılınız.
  • - Olympos’ta Bir gününüzü Suluada’ya ayırınız. Türkiye’de Maldivleri yaşamak istiyorsanız günü birlik tekne turları ile gidilen Suluada’ya gitmelisiniz ve muhteşem üçlü deniz kum güneş efsanesini bizzat yaşamalısınız.
  • - Olimpos’ta her türlü konaklama mümkün olmasına rağmen bungolaw ağaç evlerde kalınız. Doğayla iç içe olacağınızı söylerken demek istediklerimizden birisi de bu ağaç evlerdir. Bu bungolaw ağaç evlerde geçireceğiniz gecenin sabahında kalktığınız zaman kendinizi oldukça zinde ve dinamik hissedeceksiniz.
  • - Mayıs – Ağustos ayları arasında Olimpos’ta bulunursanız kesinlikle bu bölgenin simgesi haline gelen caretta carettaların karadan denize olan yolculuğuna şahitlik edin.
  • - Olimpos Antik Kenti’ni gezin.
Bunlar gibi daha nice sayabileceğimiz etkinlikleri yapabilmek ve her şeyden önemlisi muhteşem bir tatil için şimdiden rezervasyon yaptırın.