Olympos Aktiviteler Pansiyon Ağaç Ev

OLYMPOS HAKKINDA

NASIL GİDİLİR? NE YAPILIR? NE YENİR? NERDE KALINIR?

Yoğun iş temposundan sıkıldınız, patlamak üzeresiniz ayrıca evde eşiniz ve çocuklarınız da aynı şekilde kışın verdiği stresle sizin gibi hissetmekteler.

Ülkemizin en güzel yerlerinden birisi olan Olympos, sahip olduğu doğal ve tarihi güzellikleriyle görenleri adeta büyülemektedir. Daha çok gençlerin tercih ettiği bu özel bölge, bundan dolayı “hippi mekanı” olarak da bilinmektedir. Fakat bu sizi korkutmasın, tatil yapma ve doğanın keyfini çıkarma noktasında en ufak bir sıkıntı yaşanmaz burada. Farklı konaklama imkanlarının olduğu Olympos, bu bakımdan gelenlerin beklentilerini rahatlıkla karşılamaktadır. Bungalovlar, ağaç evler gibi farklı seçenekler olduğu gibi Olympos pansiyon seçenekleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Olympos pansiyon hizmetleri bakımından oldukça gelişmiştir ve kalitesi son derece yüksektir.

Olympos’ta Ne Yapılır?

Olympos, misafirlerine farklı seçenekler sunan bir bölgedir ve buraya gelenler her gün farklı bir etkinlik yapma fırsatı yakalar. Tatil için bu bölgeyi tercih ederseniz bir gün atv ile safari yapar diğer gün denizin altında yatan güzellikleri görmek için dalış yaparsınız. Her güne farklı bir aktivite sığdırma şansını size sunan Olympos’ta yapabileceğiniz önemli etkinlikleri ve bunların ayrıntılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Caretta Caretta olympos çıralı adrasan

Caretta Carettaları Daha Yakından Görmek İster Misiniz?

Olympos plajı, insanların bakmaya doyamayacağı güzellikte bir yer. Fakat buranın çok farklı bir özelliği daha var. Caretta carettalar da burayı çok seviyor ve yumurtalarını bu muhteşem kumsala bırakmayı tercih ediyor.

Caretta Caretta olympos çıralı adrasan

Caretta carettaların yumurtaları kumsalda yaklaşık 2 ay boyunca kumların altında kalıyor. Bu süre boyunca yumurtaların zarar görmemesi için sahilde şezlong ve şemsiye kullanımı dahi yasaklanıyor. 2 ay sonunda gelişimlerini tamamlayan yavrular inanılmaz bir şekilde yumurtadan çıkıyor ve doğruca denize yöneliyor. Eğer Olympos’a zamanında giderseniz, bu muhteşem manzarayı yakından görebilirsiniz. Yumurtadan çıkan caretta caretta görüntüsü bile tek başına burayı özel yapmaya yeter. Fakat Olimpos, çok daha fazlasına sahiptir.

Olimpos Plajı içerisinde herhangi bir işletme bulunmuyor. Caretta carettaların zarar görmemesi için bu tür önlemler alınmış durumdadır. Bundan dolayı plaja giderken hazırlıklı olmanızda fayda var. Katlanır sandalye ve ufak bir şemsiye alabilirsiniz. Denizin dibinin taşlı olması, suyun çok daha berrak bir görünüme kavuşmasına neden olmaktadır. Bu görüntü sizi fazlasıyla etkileyecektir. Olympos içerisinde birkaç gün kalacaksanız, plaja giriş için 10 girişlik kart almanız çok daha avantajlı olacaktır. Tekli kart daha pahalıya gelmektedir. Tekli karta 20 lira ödemek yerine çoklu kart sayesinde her seferinde 7,5 TL’ye plaja giriş yapabilirsiniz.

Adrasan Plajı’nı Daha Önce Duydunuz Mu?antalya adrasan suluada

Olympos içerisindeki güzellikler sizi fazlasıyla etkileyecektir fakat buraya kadar gelmişken sadece 25 dakika uzaklıktaki Adrasan Plajı’na da mutlaka uğramalısınız. Olimpos pansiyon hizmetleri gibi kaliteli konaklama imkanları olan bu plaj sahil boyunca uzanmaktadır. Plajın tamamı kumdan oluşur ve bu da üzerinde çok rahat bir şekilde güneşlenmenize imkan verir. Plaja geldiğinizde sadece 5 TL vererek şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Denizdeki Mağaraları Mutlaka Ziyaret Edin

Olympos içerisinde yapılacak aktivite sayısı çok fazladır ve bundan dolayı kayalıkları ziyaret etmeyi çoğu insan unutur. Buraya geldiğinizde mutlaka bir kano kiralayıp kayalıklara gidin. Kano kiralamak için 20 TL ödemeniz gerekiyor. Kanolarla deniz üzerinden kayalıklara kısa sürede oluşabilir ve biraz daha ilerleyip mağaraları görebilirsiniz. Hatta mağaralara çok yakın bir konumda bulunan pembe renge sahip kayaları da görebilir ve birazda şaşırabilirsiniz.

Olympos Antik Kenti ve Unutulmaz Bir Deneyim

Olympos içerisinde gezerken, özellikle de sahile giderken bazı antik kalıntılar göreceksiniz. Bunlar Olympos Antik Kenti’nden bazı parçalardır. Bu kalıntıların arka kısmında ise kocaman bir şehir yatmaktadır. Olympos’tan ayrılmadan önce buraları mutlaka ziyaret edin.

Olympos, Antik Likya medeniyetinin en önemli noktalarından birisidir ve deniz ticaretinin yoğun olarak yapıldığı bir yerdir. Kilikyalı korsanların merkezi olarak bilinen Olympos Limanı, bölgedeki ticaret gemilerinin en büyük korkularından birisiymiş. Korsanların hakimiyeti milattan sonra 43 yılında Roma İmparatorluğu tarafından bitirilse de zaman zaman saldırılar olmaya devam etmiş. Fakat Osmanlı hakimiyetinden sonra korsan riskinden burası tamamen kurtulmuştur.

Caretta Caretta olympos çıralı adrasan

Kuzey ve Güney Nekropol

Bölgeden geçen nehir, antik kenti ikiye bölmüştür. Kuzey Nekropol, dönemin önemli insanların yaşadığı bölge olarak bilinmektedir. Burada 113 tane mezar bulunmuş ve bunların konumlarında herhangi bir düzen yoktur. Güney Nekropol’de bulunan mezarlıkta ise tam tersi bir durum söz konusudur. Bu da arkeologlar tarafından oldukça ilginç bulunmaktadır.

Antik kent içerisinde farklı mimari yapılar var. Kalıntılara biraz dikkat edildiğinde bu durum çok rahat bir şekilde anlaşılmaktadır. Dolayısıyla da insanların yoğun olarak yaşadığı bir bölge denilebilir.

Olympos Antik Kenti Giriş Ücreti Ne Kadar? Açılış Kapanış Saatleri

Olympos Antik Kenti için 30 TL ödeme yapmanız gerekiyor. Fakat yukarıda bahsedilen 10 girişlik kartlardan alırsanız buraya 40 TL’ye girebilirsiniz.

Antik kentin açılış ve kapanış saatleri şu şekildedir:
  • Kış Dönemi (3 Ekim – 14 Nisan): Açılış: 08:00 Kapanış: 17:00
  • Yaz Dönemi (15 Nisan – 2 Ekim): Açılış: 08:00 Kapanış: 19:00

Yanartaş ! Gerçekten Adı Gibi

Olimpos’a gelenlerin görmesi gereken Yanartaş, kayaların içerisindeki gazların yanmasıyla meydana geliyor. Burada kadar gelmişken bunların es geçilmemesi gerekiyor. Olimpos pansiyon hizmetlerinin kaliteli olması, burayı gezmek için zaman ayırmanızı mümkün hale getirecektir. Bu da Yanartaş için zaman ayırmanız anlamına gelir.

antalya yanartaş

Buraya gelmek için ya gün batımını ya da geceyi tercih etmelisiniz. Gün batımında buraya gelerek kayaların üzerinden muhteşem manzarayı izler ve hava karardıktan hemen sonrada kayaların içerisinde dans eden ateşe hayranlıkla bakarsınız. Fakat vaktiniz olursa gece de buraya gelip ateşin oluşturduğu etkiyi hissetmelisiniz.

Ağaç Ev Bungalovlar

Olympos içerisinde bulunan ağaç ev kompleksi, buranın ünlenmesinde çok büyük bir etkiye sahiptir. Bungalovlar, doğanın içerisindeki huzuru çok daha yakından hissetmenizi sağlayacak. Burayı yakından görmeyi sakın ihmal etmeyin.

Tekne Turu ile Bölgedeki Koyları Ziyaret Edin

Olympos çevresinde çok sayıda koy vardır ve bunların önemli bir kısmı bakirdir. İnsan eli değmeyen bu koyların güzelliği sizi kendisine hayran bırakacaktır. Ceneviz Koyu, Sazak Koyu, Cennet Koyu, Sulu Ada, Maden Koyu ziyaret edebileceğiniz önemli noktalardır. Tekne turlarını incelediğinizde bu tür yerleri çokça göreceksiniz. Tekne turu içinde ödenmesi gereken ücret 60 TL’dir.

Olympos Nerede? Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı olan Olympos, Kemer ile Kumluca ilçelerinin arasında yer almaktadır. Antalya kent merkezine 85 km uzaklıkta olan Olympos, konumu dolayısıyla ulaşım noktasında sizi zorlamayacaktır.

Antalya kent merkezinde buraya özel aracınızla gelmek istediğinizde sırasıyla Beldibi, Göynük, Kemer ve Tekirova güzergahını takip edin. Tekirova’yı geçtikten sonra Çıralı-Yanartaş tabelasını göreceksiniz fakat buradan giriş yapmayın. Çünkü Çıralı ile Olimpos arasında araç geçişi için yol bulunmuyor. Bu tabelayı geçtikten bir süre sonra Olympos tabelasını göreceksiniz ve bu tabelanın belirttiği yöne dönerseniz 15 dakika sonra Olimpos’a ulaşmış olursunuz.

Toplu taşıma araçları ile Olympos’a gelmek istiyorsanız, Antalya otogarından kalkan otobüslere binebilirsiniz. Bu otobüslerle direkt olarak Olimpos’a getirecektir. Minibüsler ise Olimpos kavşağına kadar yolcu taşımaktadır. Bundan dolayı nereye gitmek istiyorsanız, toplu taşımayı ona göre seçmelisiniz.

Olympos’ta Nerede Kalınır?Olympos

Beydağları ile çevrili olan Olimpos, muhteşem doğasıyla insanları kendine hayran bırakmaktadır. Buradaki konaklama seçenekleri de buna uygundur ve genellikle ağaç evler ve bungalovlar şeklindedir. Olympos Sheriff Pansiyon olarak 30 senelik tecrübeleyle sizlere hizmet vermekteyiz. Ağaç ev ve bungalov gibi farklı konaklama seçenekleri ile farklı bir deneyim yaşayabilir ve doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Olympos Tanıtım Filmi

Hemen ARA
(0533) 973 14 01
Hemen YAZ
Whatsapp Ön Bilgi