Olympos Aktiviteler Pansiyon Ağaç Ev
Olymposta Katılabileceğiniz Tekne Turları

Olymposta Katılabileceğiniz Tekne Turları

Olympos tekne turları gezisi yapmadan tatilinizi asla bitirmeyin. Örneğin bu bölgede Ceneviz Koyu denen bir cennet var ve buraya karadan ulaşım yok, yani tek ulaşım yolu tekne ve gittiğinizde güzel ülkemizde böyle güzel yerler var mı diye şaşırıyorsunuz.

Bunun gibi birden fazla koy var ilk olarak keşfetmeyi sevenler için yapılması gerekenler arasında tekne turu harika bir aktivite olarak bilinmektedir. Pansiyonumuz bu alanda siz değerli müşterilerine en iyi hizmeti vermektedir.

Teknesi Suluada ile sizi gün içerisinde en ideal saatlerde en ideal koylara götürüyor. Öyle ki bir ok koyda yalnızca sizin tekneniz oluyor, sanki sahili sizin keyfiniz için satın almışlar gibi. Olympos pansiyon olarak sizlerin bu tekne turu faaliyetlerini organize ediyoruz. Sizlerde bu sayede teknede tüm gün size özel bir tur keyfiyetine geçiyor. Olimpos’ta tatil yapanlar için tekne turu vakasını şiddetle tavsiye ederiz. Bunun yanında bütçeniz uygunsa ve yanınızda sevgiliniz varsa gece Adrasan’dan ya da Olimpos’tan mehtap turu da yapabilirsiniz. Hayatınızın en romantik gecesini bu koyda geçirebilirsiniz.

Antalya bölgesinde Olympos eğlenceli aktivite cenneti olarak bilinmektedir. Olympos’ta yapılabilecek eğlenceli aktivitelerin sayısı oldukça fazladır ancak Olympos pansiyon olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz tekne turlarına çıkarak eğlencenin tadını çıkarmanızdır. Etrafınızda bulunan çevre koylarda denize girip Olympos ve Adrasan sahillini denizden seyrederek tekne turu yapmak bu güzel eğlenceyi daha da keyifli hale getirmiştir. Bunun yanında Adrasan tekne turu dediğimizde ise akla ilk gelen Suluada teknesi gelmektedir. Turlarımızı ise şu alt başlıklarda sizlere daha detaylı bir şekilde anlatmak isteriz.

OLYMPOS KOYLARI

Olympos bölgesinde birçok farklı güzergâhlar ile tekneler ile koylar turu yapma alternatifleri bulunmaktadır. Bunlar en önde gelen ise Olympos ve çevre koylar tekne turlarıdır. Olympos koyundan sizleri alan botlar Ceneviz koyu ve Sazak  koyunun tamamını gün boyunca gezdirdikten sonra sizleri tekrar Olympos koyuna bırakırlar. Diğer turlara göre daha az sayıda koy görmenize rağmen sizleri maviye ve denize doyuracağı kesindir.  Olympos Sheriff pansiyon olarak sizlerin istekleri doğrultusunda tüm koyları gezdiriyoruz.

SULUADA TEKNE TURU

 Suluada son yıllarda popüler olan ülkemizin cennet köşelerinden birisi. Ada da küçük bir tatlı su kaynağı olduğu için ismi Suluada konmuş, Adrasan’dan tekneyle 45 dk – 1 saat kadar süren Antalya’nın batısında küçük bir ada. Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmekte, her ne kadar bu benzetme Salda Gölü için yapılıyor olsa bile aldırış etmeyin, Salda Gölü’nü de gördük, öyle anam anam bir durumu yok, 100-150 metrelik beyaz bir kumsaldan ibaret memleketin çok sayıda gölünden birisi. Elbette güzel, görülmeye değer ama Suluada ile kıyas yapmak haksızlık olur. Suluada’yı bu kadar gözde yapan aşırı temiz denizi ve farklı tondaki kumsalıdır. Adaya adım attığınız andan itibaren kendinizi farklı bir dünyada gibi hissediyorsunuz. Her gün Suluada’ya tekne turu yaptığımız halde her gün aynı heyecanı yaşadığımızı belirtmeliyiz.

Olympos aktivite cennetinde turlardan en çok tercih edilenlerden biri de Suluada tekne turudur. Bu tur ile gezilecek yerler ise Adrasan Deniz Feneri, Hacivat-Karagöz Kayaları, Amerikan koyu görebileceğiniz ve yüzebileceğiniz yerlerdir. Olympos Sheriff pansiyon olarak en iyi gezi turlarını sizler için yapmaktayız.

KEKOVA TEKNE TURU

Kekova tekne turu sizlere doğa ve kültürün bir arada olduğu olağanüstü güzellikler sunuyor. Kekova tekne turları iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri Kaş limanından hareket eden kooperatif mantığıyla çalışan teknelerle yapılan turlardır. Bu turlarda Kaş ‘tan Kekova bölgesine ve koylarına ulaşım deniz yoluyla yapılmaktadır ki normal hava şartlarında gidiş ve dönüş toplam üç saat sürmektedir. Diğeri ise Üçağız köyünde hazır bekleyen camlı teknemizle yapılan, yani Kekova bölgesinden direkt başlayan tekne turudur. Kaş ‘tan Üçağız köyüne Yani Kekova bölgesinin başlangıç noktasına ulaşım profesyonel araçlarla yaklaşık 35 dakika sürmektedir.

 Bu bölgeye araçlarla transfer gerçekleştirmenin mantığı ise bölgeye deniz yoluyla ulaşmak için geçen minimum 3saatlik (1buçuk saat gidiş, 1buçuksaat dönüş) süreyi kısaltmaktır.

 Yoldan zaman kazanmak ve bu zamanı Kekova bölgesindeki koylarda harcayarak bölgeyi tam anlamıyla keşfetmek adına yapılmaktadır. Kekova bölgesi olarak adlandırdığımız bölge adını Kekova adasından alıp, batık şehir, Simena Kaleköy ve Üçağız köyünü kapsayan alan olarak adlandırılır. Kekova aslında adanın adıdır. Kekova bölgesinin giriş kapısı Üçağız köyü olarak bilinir. Üçağız köyünden başlayan tekne turumuzda Kekova bölgesinin muhteşem koylarında yüzmenin keyfine varacaksınız. Bu aktiviteler için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Blue Cruise 3 Gece 4 Gündüz Tekne Turu

Akdeniz en güzel kıyılarını keşfedebileceğiniz, el değmemiş koylarında doğayla ve sevdiklerinizle baş başa kalabileceğiniz en güzel, en unutulmaz turlardandır. Mavi ve yeşilin çeşitli tonları arasında, binlerce yıllık kültür ve tarihin şahidi bu kıyılarda bir hafta geçirip denizin tadını çıkarıp akşam sevdiklerinizle içkinizi yudumlamanın zevki ve eğlenmenin keyfine doyamayacağınız bir mavi yolculuk. Olimpos'tan Fethiye'ye yaptığımız bu mavi yolculukta kıyı boyunca her biri eşsiz renklere bezeli sayısız koy ve antik kent keşfedip mavi sularda yüzmenin keyfini çıkartabilirsiniz. Sizlere Olympos pansiyon olarak bu hizmetleri organize etmenin mutluluğu içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

 

Hemen ARA
(0533) 973 14 01
Hemen YAZ
Whatsapp Ön Bilgi